Informacja Administratora

O nas

Przedszkole Miejskie Nr 26 w Łodzi przy ul. Potulnej 4 rozpoczęło swoją działalność w 1949 roku.

Mieści się w wolnostojącym, parterowym budynku bez barier architektonicznych.

Przedszkole posiada ogród ze starym drzewostanem, wyposażony w ciekawy sprzęt taki jak:

• wielofunkcyjna baszta,
  • drewniane domki,
  • dużą fortece,
  • mała fortece,
  • piaskownice,
  • zjeżdżalnie,
  • koniki – bujaczki,
  • huśtawkę podwójną,
  • auto.
  • W niedalekiej odległości znajdują się park „Stawy Jana”, niewielki lasek oraz stadion Chojeński Klub Sportowy.

Kolorowa zjeżdżalnia dla dzieci w ogródku przedszkolnym.

Przedszkole funkcjonuje w godzinach 6.00-17.00.
Przedszkole posiada 4 przestronne, duże, nasłonecznione sale z osobno wydzielonymi jadalniami i bawialniami wyposażone w ciekawe pomoce dydaktyczne stymulujące rozwój dziecka w każdym wieku.

Posiada salkę telewizyjną wyposażoną w filmy dydaktyczne o tematyce przyrodniczej, ekologicznej i zdrowotnej, bajki, przedszkolne kroniki.

Dysponuje sprzętem sportowym m.in. drabinki, zjeżdżalnie, inne przyrządy gimnastyczne, mega -  klocki, gry planszowe - podłogowe, teatrzyk kukiełkowy.

Posiadamy bardzo bogaty zbiór strojów, scenografii i rekwizytów teatralnych, które wykorzystujemy przy okazji różnych uroczystości przedszkolnych i rodzinnych.

W  naszej placówce zatrudniona jest wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna otwarta na potrzeby dziecka i jego wszechstronny rozwój w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

Dzieci uczęszczające do przedszkola czują się kochane i szczęśliwe, są przygotowane do przeżywania sukcesu i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Dbamy o właściwe przygotowanie wychowanków do przyszłej edukacji szkolnej.

Dajemy dzieciom możliwość rozwoju poprzez stosowane aktywne metody pracy z dzieckiem.

Organizowane są atrakcyjne, ciekawe zajęcia wspierające aktywność twórczą dziecka.

Wychowankowie przedszkola często biorą udział w różnych konkursach i odnoszą wiele sukcesów.

Tworzymy warunki do wyrównywania szans edukacyjnych i osiągnięcia gotowości szkolnej.

W ofercie edukacyjnej przedszkola proponuje się bezpłatną naukę języka angielskiego,zajęcia gimnastyki korekcyjnej oraz rytmikę.

Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, nasze dzieci są pod opieką psychologa i logopedy.

Poza tym organizujemy:

• Pasowanie na przedszkolaka,
  • Jasełka,
  • Bal Karnawałowy,
  • Dzień Babci i Dziadka,
  • Dzień Matki,
  • Dzień Dziecka,
  • Pożegnanie starszaków,
  • Wiosenny Piknik Rodzinny,
  • zajęcia „otwarte” dla rodziców,
  • każdego miesiąca profesjonalne koncerty i przedstawienia teatralne,
  • Festiwal Teatralny – „Przedszkolak i teatr”,
  • Spartakiada Przedszkolaków (Chojeński Klub Sportowy),
  • bale,
  • konkursy,
  • wycieczki do teatru lalkowego,
  • całodniową wycieczkę autokarową kończącą rok szkolny.